Ametyst

Ametyst vlastnosti: je kamenem planety Jupitera, Neptuna a elementu vody. Tradiční kamen čistoty, zbožnosti. Šperk králů. Mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě závislostí.

 Léčebné využití: zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a
rány. Je to kámen duchovní čistoty. Přináší stabilitu a harmonii do vztahů. Mírní bolest všeho druhu (fyzické i psychické). Ovlivňuje poruchy způsobené stresem. Ametystovou vodou potíráme vředy a vyrážky. Voda při vnitřním užívání čistí cévy, posiluje metabolismus a funkci slinivky.
Protože některé druhy ametystu na slunci ztrácejí barvu, nenabíjíme je na denním světle.
.
Kategorie Minerál
Chemický vzorec SiO2
Identifikace
Barva fialová
Vzhled krystalu sloupcovité,šestiboké krystaly
Soustava klencová
Tvrdost 7
Lesk skelný
Štěpnost neštěpný
Index lomu 1,54 (o) / 1,55 (e)
Vryp bílý
Hustota 2,6 g/cm³
Rozpustnost kyselina fluorovodíková
Ostatní nerovný nebo lasturnatý lom